LEGION X SPQR

Forum Sojuszu LEG X

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2007-10-29 22:59:06

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Połączenie sił z G L D [?]

no właśnie...
kręci się ten temat w okół i nie może wylądować

idea jest taka:

- Tworzymy z nimi jeden sojusz
- nazwa do ustalenia [ważne żeby ją wybrać i zaproponować im, bo w końcu nazwa to tożsamość - nazwa trzecia [czyli nie LEG X i nie GLD] - ale chyba dobrze by było gdyby nawiązywała do naszej legionowej lub rzymskiej tradycji ]
- do 'zarządu' wchodzą dwie osoby od nich i dwie od nas
- generalnie jest nas więcej - czyli więcej tłumu - więcej spamu ^^ lepsza możliwość współpracy jeżeli chodzi o pranie niewiernych tudzież barbarzyńców
no i generalnie z nimi się już trochę znamy więc nie powinno być źle - choć może być problem z aklimatyzacją ponieważ nie zdziwię się jak się okaże że mamy dwa różne style gry/bycia w sojuszu


Q jon jest za

ale ważniejsze dla mnie jest to - czy WY poparlibyście taki krok i jeżeli tak - to na jakich warunkach

proszę o poważne wypowiedzi [to do ciebie Oktawianie ]

termin planowanej fuzji - po zakończeniu obu wojen


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#2 2007-10-29 23:20:41

Aecjusz

Skryba

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 61
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

z tego co policzyłem w punktach byśmy byli na 17stym miejscu a we flotach na 13stym i myślę że szczególnie ten drugi fakt przemawia za fuzją wreszcie byśmy stali się sojuszem znaczącym na arenie a nie tylko bądź co bądź ambitnym i nie pokonanym ale jednak nieco marginalnym sojuszem
Z drugiej jednak strony ciężko będzie o wojny bo im wyżej tym gorzej znaleźć dobrego i stosunkowo łatwego do ogrania oponenta więc pod tym względem na pewno stracimy ale z drugiej strony jeżeli wojujemy z NH dość skutecznie to może moje obawy są na wyrost ...
Przeanlizowywując wszystkie za i przeciw jestem za

Offline

 

#3 2007-10-30 00:00:05

Valeria Messalia

Początkujący Skryba

208298
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Krótko:
Jestem za

Offline

 

#4 2007-10-30 08:06:36

Maximussss

Uczony

Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 149
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

ja sie nie wypowiadam i wstrzymuje od glosu..... kiedy sobie robie jaja to robie, nie jestem jakims zacofanym neandertalczykiem zeby z kazdego tematu robic cyrk... ktos chce moje konto??

Ostatnio edytowany przez Maximussss (2007-10-30 08:07:30)

Offline

 

#5 2007-10-30 15:16:59

Servius

Legionista

7087237
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 136
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Powiem tak, myślę że nazwa "fuzja" to złe określenie ponieważ nazwa będzie zmieniana i to jest połączenia (ale ja to głupi jestem i sie nieznam ^^ xD). Kocham ten sojusz ale jeżeli nazwa będzie choć trochę nawiazywała do tradycji rzymskiej to jetem ZA . A tak ogolnie to i tak jestem za bo lubie GLD


<<<BASS PLAYER>><<<BASS PLAYER>>><<<BASS PLAYER>>><<<BASS PLAYER>>>

Offline

 

#6 2007-10-30 18:15:36

Wespazjan

Legat

7627613
Call me!
Zarejestrowany: 2006-11-30
Posty: 100
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

heh dopiero teraz wlazłem na forum i widzę,że poruszyłeś bardzo ciekawy temat
już na naszym zjezdzie w Mirowie poruszaliśmy tą kwestię i nie ukrywam polubiliśmy się z G L D ( no ja tam mam Gladiatorkę na co dzień   ) jednak nie padły wtedy żadne konkretne propozycję,a szkoda bo była okazja żeby już coś w tym kierunku zrobić.Na co dzień mam styczność z tym sojuszem bo gra tam Karola i śledzę ich poczynania na bieżąco.Są silnym sojuszem,zgranym,mają cotygodniowego chata,kontakt na gg i przede wszystkim aktywni na kontach.Dogaduję się z nimi bardzo dobrze i jeszcze się nie zdarzyło żeby nie pomógł mi któryś z nich(np Torak i Qjon przysłali mi surke na odbudowę bez pytania)bardzo sympatyczni gracze o czym miałem szansę się przekonać w Mirowie,dlatego całym sercem jestem za tą ideą...

co do wspólnej nazwy możemy pozostać w naszych klimatach lub zmienić na średniowieczne   podobają mi się ostatnio tematy wypraw krzyżowych,Templariuszy,Różokrzyżowców itp. Może zrobić sojusz na kształt Zakonu Rycerskiego? mogło by być ciekawie ...


http://images11.fotosik.pl/31/ce883d2357cf1e23.jpg

Offline

 

#7 2007-10-30 19:27:16

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

ostatnio - Templariusze zostali zrehabilitowani przez Papieża - odnaleziono dokument z przed 700 lat który dowiódł że to Ludwik Piękny wraz z czterema kardynałami oskarżyli ich fałszywie i upewnili się że wszelkie dowody będą przeciw nim.

Idea wojowników zakonnych jakimi byli Templariusze mi się podoba - a innym?

gadałem z Qjonem - proponowana nazwa "Zakon Templariuszy" przypadła im do gustu
a Wam?


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#8 2007-10-30 20:33:47

Valeria Messalia

Początkujący Skryba

208298
Zarejestrowany: 2007-09-12
Posty: 15
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

wow będe zakonnicą

Offline

 

#9 2007-10-30 20:38:53

Servius

Legionista

7087237
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 136
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

noo templariuszze pasuja podoba mi sie


<<<BASS PLAYER>><<<BASS PLAYER>>><<<BASS PLAYER>>><<<BASS PLAYER>>>

Offline

 

#10 2007-10-30 20:47:45

endrius

Skryba

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 56
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Fuzja ????? Nowi ziomale do picia piwa na privie ????? Czemu niee Nowy sojusz ????? ŻYTNIA.PL ???? ja za..............

Offline

 

#11 2007-10-30 20:48:57

Wespazjan

Legat

7627613
Call me!
Zarejestrowany: 2006-11-30
Posty: 100
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Inqui poszperaj w kartach historii i ustal rangi jakie będą przysługiwały rycerstwu,fajnie też by było zachować nasz zwyczaj dobierania odpowiednich nicków do historycznej otoczki sojuszu


http://images11.fotosik.pl/31/ce883d2357cf1e23.jpg

Offline

 

#12 2007-10-30 21:27:23

TeOdOzJuSz JR

Łamacz Pióra

Zarejestrowany: 2007-10-21
Posty: 7
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

W sumie to musze wam zaufac.Nie znam nikogo osobiście z Gladiatorów ale ufam wam jak rodzinie i nie widze powodu zeby tak nie było.Co do Templariuszy hmmmmmmmmmm ciekawy pomysł ale ja bym moze podsunał taki a mianowicie cos o Spartanach.Nie wiem czy sa na u 28 Spartanie wiem że jest sojusz 300 który nawiązuje do filmu "300" a ja bym proponował poszukac cos o nich w necie bo to dzielni wojownicy byli prawi i sprytni jak zaden inny naród w tamtych czasach.
Wiekszosc jest za Templariuszami a ja za Spartanami.
Pozdro
Teo JR
P.S. I ich tez była garstka o róznych pogladach ale walczyli ramie w ramie jak było zagrożenie.

Ostatnio edytowany przez TeOdOzJuSz JR (2007-10-30 21:41:17)

Offline

 

#13 2007-10-30 21:43:56

Aecjusz

Skryba

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 61
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Antoninus Pius napisał:

ostatnio - Templariusze zostali zrehabilitowani przez Papieża - odnaleziono dokument z przed 700 lat który dowiódł że to Ludwik Piękny wraz z czterema kardynałami oskarżyli ich fałszywie i upewnili się że wszelkie dowody będą przeciw nim.

Idea wojowników zakonnych jakimi byli Templariusze mi się podoba - a innym?

gadałem z Qjonem - proponowana nazwa "Zakon Templariuszy" przypadła im do gustu
a Wam?

Aaaaa tam, już w średniowieczu wszyscy wiedzieli że rozwiązanie zakonu templariuszy to wielka ściema króla Francji ( papież nie miał wtedy już nic do gadania i był pod jego opieką ), który był u rzeczonych zadłużony a też wiedział że dysponują wielkim majątkiem ( z racji bycia finansistami ) - z którego i tak gro przypadło Joanitom aka Szpitalnikom

Co do tych wojowników zakonnych hmmmmm raczej byli to ludzie którzy dostając niejako prerogatywę spod znaku krzyża do ochrony ( którą często mylili z napadami, gwałtami i takowymi rozbojami ) zaczęli z niej korzystać nadmiernie. Ich główym talentem stało się gromadzenie i pomnażanie kapitału i to zdaje się była jedna z ich NIELICZNYCH zalet.

Polecam książkę Barbera - "Templariusze"

Jeżeli już się zdecydowaliście na nazwę "Zakon Tempariuszy" która moim zdaniem jest mało chwytliwa i obcykana ze wszystkich stron to poproszę o rangę "Seneszal" no i będziemy mieli problem bo na czele zakonu stał Generał który był jeden a słyszałem że kierownictwo nowego sojuszu ma być wybrane wedle: 2+2, więc z hierarchią na samym szczycie będziemy mieli już problemy

Ja bym optował jednak za tym by znaleźć coś innego - coś co przynajmniej nie występuje na każdym uni.
Może np coś z nowożytnej Japonii ? Cesarz, Shogun, Daimyo, Samuraj, Ronin ?
Nazwa np NIPPON, TAKEDA, BAKUFU etc etc

Upierać się przy tym nie będę bo to tylko przykład ale wolałbym osobiście nazwę troche oryginalniejszą od Templariuszy, w historii było tyle ciekawych tworów - może np Republika świętego Marka ? wtedy Inkwi byłby Dożą z czapką na głowie reszta kierownictwa to senat a my to obywatele

a może coś na kształt rzeszy niemieckiej z czterema elektorami na czele a reszta by dostała tytuł księcia jakiegoś tam księstwa szkopskiego ? np Elektor Saksoni, Bawarii, Brandenburgii i Palatynatu      np książe Turyngii, książe Westfalii etc etc

Offline

 

#14 2007-10-30 22:31:35

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Valeria Messalia napisał:

wow będe zakonnicą

siostrą miłosierdzia

Aecjusz napisał:

Antoninus Pius napisał:

ostatnio - Templariusze zostali zrehabilitowani przez Papieża - odnaleziono dokument z przed 700 lat który dowiódł że to Ludwik Piękny wraz z czterema kardynałami oskarżyli ich fałszywie i upewnili się że wszelkie dowody będą przeciw nim.

Idea wojowników zakonnych jakimi byli Templariusze mi się podoba - a innym?

gadałem z Qjonem - proponowana nazwa "Zakon Templariuszy" przypadła im do gustu
a Wam?

Aaaaa tam, już w średniowieczu wszyscy wiedzieli że rozwiązanie zakonu templariuszy to wielka ściema króla Francji ( papież nie miał wtedy już nic do gadania i był pod jego opieką ), który był u rzeczonych zadłużony a też wiedział że dysponują wielkim majątkiem ( z racji bycia finansistami ) - z którego i tak gro przypadło Joanitom aka Szpitalnikom

Co do tych wojowników zakonnych hmmmmm raczej byli to ludzie którzy dostając niejako prerogatywę spod znaku krzyża do ochrony ( którą często mylili z napadami, gwałtami i takowymi rozbojami ) zaczęli z niej korzystać nadmiernie. Ich główym talentem stało się gromadzenie i pomnażanie kapitału i to zdaje się była jedna z ich NIELICZNYCH zalet.

Polecam książkę Barbera - "Templariusze"

Jeżeli już się zdecydowaliście na nazwę "Zakon Tempariuszy" która moim zdaniem jest mało chwytliwa i obcykana ze wszystkich stron to poproszę o rangę "Seneszal" no i będziemy mieli problem bo na czele zakonu stał Generał który był jeden a słyszałem że kierownictwo nowego sojuszu ma być wybrane wedle: 2+2, więc z hierarchią na samym szczycie będziemy mieli już problemy

Ja bym optował jednak za tym by znaleźć coś innego - coś co przynajmniej nie występuje na każdym uni.
Może np coś z nowożytnej Japonii ? Cesarz, Shogun, Daimyo, Samuraj, Ronin ?
Nazwa np NIPPON, TAKEDA, BAKUFU etc etc

Upierać się przy tym nie będę bo to tylko przykład ale wolałbym osobiście nazwę troche oryginalniejszą od Templariuszy, w historii było tyle ciekawych tworów - może np Republika świętego Marka ? wtedy Inkwi byłby Dożą z czapką na głowie reszta kierownictwa to senat a my to obywatele

a może coś na kształt rzeszy niemieckiej z czterema elektorami na czele a reszta by dostała tytuł księcia jakiegoś tam księstwa szkopskiego ? np Elektor Saksoni, Bawarii, Brandenburgii i Palatynatu      np książe Turyngii, książe Westfalii etc etc

hmmm - różne książki o nich są... - wedle niektórych podobno nawet diabła czcili ale jeżeli kościół ich zrehabilitował - to mi [jako pobożnemu Inkwizytorowi] to w zupełności wystarcza.

a w to że podczas zdobycia Jerozolimy - na ulicach bylło krwi po kostki też wierzysz?


co do spartan - Q jon tez tak o nich myślał na początku, ale go odwiodłem :]
dlaczego?
bo teraz na każdym uni małe dzieci zakładają sojusze Sparanie/sparta/300
bo ten film był taką 'zajefajną rzezią'

sory - ale niestety teraz wszyscy spartanie zostali podciągnięci pod jeden nudny i debilny film - a ja w grze i realu nie chce się nikomu z tą tandeta kojarzyć


a co powiesz o wyglądzie naszych Templariuszy?

http://img228.imageshack.us/img228/4706/moderntemplarsba6.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/7308/11bpv7.jpg

http://img504.imageshack.us/img504/5264/7bdy5.jpg

to ostatni było by dobre na logo
ale to jest jeszcze do ustalenia
[WH40k jest dobre na wszystko ale jak coś to mam już też troche bardziej standardowych grafik Templariuszy]

co do tego że 2+2 dowódców
to Założyciel jest jeden


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#15 2007-10-30 23:02:54

Wespazjan

Legat

7627613
Call me!
Zarejestrowany: 2006-11-30
Posty: 100
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

a jaka rangę będzie miał nasz kobiecy rodzynek?


http://images11.fotosik.pl/31/ce883d2357cf1e23.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl