LEGION X SPQR

Forum Sojuszu LEG X

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#16 2007-10-30 23:17:15

Maximussss

Uczony

Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 149
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

cos o spartanach?? hmmm jeden z pionierskich ludowgreckich.. byli geniuszami taktyki wojennej. Od malego rozpoczynali szkolenie na wojownika. a Zaczynalo sie to nastepujaco: po urodzeniu dzidzko bylo zabierane matce a nastepnie wrzucane do wielkiej kadzi z woda, jesli sie utrzymalo na powierzchni zylo dalej, a jesli nie... bylo zrzucane w przeoasc. z rodzicami chlopcy zyli do 8 roku zycia po czym byli oddawani do wojska ( swoisty zalazek armi zawodowej ) gdzie wraz z innymi zyli cwiczyli i walczyli. ,mialo to zawiazywac  wiezy miedzy nimi i powoowac iz kazdy byl oddac za 2 zycie. Ogromnym dyschonorem dla spartanskiego woja bylo zdezerterowanie lub przezycie gdy towazysze zgineli. Ich falakga hoplitow ( wojow uzbrojonych w dl;ugiw wlucznie, pierwszy szereg mial wlucznie dlugosci 8 metrow, a nastepne odpowiednio krotsze co powodowalo ze byla to formacja praktycznie nie do przejscia w owczesnym systemie taktyki wojennej) skladal sie z kilkunastu rzedow. gdy ktos z pierwszego polegl zastepowal go kolega z nastepnego rzedu itd.. kazdy wojownik oslanial swoja tarcza siebie orazprawa reke towarzysza.
Odnosnie 300 spartan.... W rzeczywistosci wojska greckie walczace pod termopilami liczyly ok 4tys ludzi ale w zwiazku z trudnym uksztaltowaniem terenu walczyly nieliczne oddzialy. Dopiero gdy zaszla grozba odciacia tylow krol grecki ( Leonidas - jeden z 2 jacy roznoczesnie rzadzili sparta ) podjol  decyzje o wycofaniu glownych sil pozostawiajac przy sobie jedynie swoja gwardie przyboczna ( grupe najlepszych i najwierniejszych wojow ) walczyli na tyle dlugo ze reszta wojsk zdolala sie wycofac. zgineli wszyscy, ale ich odwaga i dzielnosc pozwolily Grekom na zebranie odpowiedniej ilosci wojsk aby ostatecznie pokonac Persow. Przechodniu idz i powiedz Sparcie ze lezymy tu wierni jej prawom i obowiazkom!!

Offline

 

#17 2007-10-30 23:25:06

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Maxiu - czego byś nie wyciągnął - w tej chwili i tak wszyscy będą to kojarzyć z tym durnym filmem

ich sposób wychowania jest obecnie godny potępienia - ale niegdyś był jednym z najlepszych i najskuteczniejszych
niemniej mimo tego - j/w - wszyscy będą to kojarzyć z modą na spartan po wydaniu tego filmu

Damian - no siostra Miłosierdzia xD
ale przecież ona nie będzie tam sama - będzie jeszcze Karola


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#18 2007-10-30 23:26:18

Aecjusz

Skryba

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 61
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Antoninus Pius napisał:

Valeria Messalia napisał:

wow będe zakonnicą

siostrą miłosierdzia

Aecjusz napisał:

Antoninus Pius napisał:

ostatnio - Templariusze zostali zrehabilitowani przez Papieża - odnaleziono dokument z przed 700 lat który dowiódł że to Ludwik Piękny wraz z czterema kardynałami oskarżyli ich fałszywie i upewnili się że wszelkie dowody będą przeciw nim.

Idea wojowników zakonnych jakimi byli Templariusze mi się podoba - a innym?

gadałem z Qjonem - proponowana nazwa "Zakon Templariuszy" przypadła im do gustu
a Wam?

Aaaaa tam, już w średniowieczu wszyscy wiedzieli że rozwiązanie zakonu templariuszy to wielka ściema króla Francji ( papież nie miał wtedy już nic do gadania i był pod jego opieką ), który był u rzeczonych zadłużony a też wiedział że dysponują wielkim majątkiem ( z racji bycia finansistami ) - z którego i tak gro przypadło Joanitom aka Szpitalnikom

Co do tych wojowników zakonnych hmmmmm raczej byli to ludzie którzy dostając niejako prerogatywę spod znaku krzyża do ochrony ( którą często mylili z napadami, gwałtami i takowymi rozbojami ) zaczęli z niej korzystać nadmiernie. Ich główym talentem stało się gromadzenie i pomnażanie kapitału i to zdaje się była jedna z ich NIELICZNYCH zalet.

Polecam książkę Barbera - "Templariusze"

Jeżeli już się zdecydowaliście na nazwę "Zakon Tempariuszy" która moim zdaniem jest mało chwytliwa i obcykana ze wszystkich stron to poproszę o rangę "Seneszal" no i będziemy mieli problem bo na czele zakonu stał Generał który był jeden a słyszałem że kierownictwo nowego sojuszu ma być wybrane wedle: 2+2, więc z hierarchią na samym szczycie będziemy mieli już problemy

Ja bym optował jednak za tym by znaleźć coś innego - coś co przynajmniej nie występuje na każdym uni.
Może np coś z nowożytnej Japonii ? Cesarz, Shogun, Daimyo, Samuraj, Ronin ?
Nazwa np NIPPON, TAKEDA, BAKUFU etc etc

Upierać się przy tym nie będę bo to tylko przykład ale wolałbym osobiście nazwę troche oryginalniejszą od Templariuszy, w historii było tyle ciekawych tworów - może np Republika świętego Marka ? wtedy Inkwi byłby Dożą z czapką na głowie reszta kierownictwa to senat a my to obywatele

a może coś na kształt rzeszy niemieckiej z czterema elektorami na czele a reszta by dostała tytuł księcia jakiegoś tam księstwa szkopskiego ? np Elektor Saksoni, Bawarii, Brandenburgii i Palatynatu      np książe Turyngii, książe Westfalii etc etc

hmmm - różne książki o nich są... - wedle niektórych podobno nawet diabła czcili ale jeżeli kościół ich zrehabilitował - to mi [jako pobożnemu Inkwizytorowi] to w zupełności wystarcza.

a w to że podczas zdobycia Jerozolimy - na ulicach bylło krwi po kostki też wierzysz?


co do spartan - Q jon tez tak o nich myślał na początku, ale go odwiodłem :]
dlaczego?
bo teraz na każdym uni małe dzieci zakładają sojusze Sparanie/sparta/300
bo ten film był taką 'zajefajną rzezią'

sory - ale niestety teraz wszyscy spartanie zostali podciągnięci pod jeden nudny i debilny film - a ja w grze i realu nie chce się nikomu z tą tandeta kojarzyć


a co powiesz o wyglądzie naszych Templariuszy?

http://img228.imageshack.us/img228/4706 … arsba6.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/7308/11bpv7.jpg

http://img504.imageshack.us/img504/5264/7bdy5.jpg

to ostatni było by dobre na logo
ale to jest jeszcze do ustalenia
[WH40k jest dobre na wszystko ale jak coś to mam już też troche bardziej standardowych grafik Templariuszy]

co do tego że 2+2 dowódców
to Założyciel jest jeden

Tylko że ja podążam za książkami naukowo - historycznymi a nie popularno naukowymi ^^ To że czcili diabła to wszystko ściemy rzucone przez kościół i króla tak samo jak rzekome związki homoseksualne ( zeznanie podpisane przez członków zakonu okazało się nieprzydatne dla celów sądowych z powodu tortur którymi zmuszano do jego podpisania jednak pozostało w świadomości ludzkiej ) i bla bla bla co nie zmienia faktu że obrońcami wiary na pewno nie byli vide Gwidon - jak macie dowodzić tak jak on to ja dziękuje i uciekam do Szpitalników aaaa i zmieniłem zdanie - nie chce być Seneszalem - chcę mieć tytuł Obrońcy Grobu świętego

Sparta jest tak samo jak Templariusze ograna i w ogóle to czemu mielibyśmy utożsamiać się z protoplastami wujka Adolfa

Offline

 

#19 2007-10-30 23:28:49

Maximussss

Uczony

Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 149
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

film fulmem.. czlowiek inteligentny nigdy nie ograniczy sie do bzdurnego flimu ( choc osobiscie mi bardzo sie podobal ) tylko da faktow, ktore jednoznacznie mowia ze Spartanie swoja odwaga uratowali owczesny swiat.. kto wie moze gdyby nie oni dzis mialbys w gdansku meczet zamiast kosciola...

Offline

 

#20 2007-10-30 23:28:51

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

to sam coś zaproponuj może ;]

zakon może być - tylko żaden heretycki

ostatecznie może być coś innego - rzuć pomysła

Maximussss napisał:

film fulmem.. czlowiek inteligentny nigdy nie ograniczy sie do bzdurnego flimu ( choc osobiscie mi bardzo sie podobal ) tylko da faktow, ktore jednoznacznie mowia ze Spartanie swoja odwaga uratowali owczesny swiat.. kto wie moze gdyby nie oni dzis mialbys w gdansku meczet zamiast kosciola...

to może ja sie obwołam Janem III Sobieskim a sojusz nazwiemy Armią Królewską <lol>


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#21 2007-10-30 23:34:16

Maximussss

Uczony

Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 149
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Hmmm sobieski byl jakies 1200 lat pozniej..... i moze gdyby nie spartanie wyprawa turkow nie byla by juz potrzebna choc nie mozna umniejszac jego olbrzymiej roli w Cudzie wiedenskim... fak faktem ze templariusze nie dokonca mi sie podobaja z wielu wzgledow.. chodzby na ich nie jasne zasadzy finkcjonowania i prowadzonej przez nich dzialalnosci.. wywodzili sie raczej z posrod moznowladztwa niz z szarych ludzi... o ich walecznosci w przekroju calej historii tez niewiele slyszalem...

Offline

 

#22 2007-10-31 00:51:10

Aecjusz

Skryba

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 61
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Maximussss napisał:

film fulmem.. czlowiek inteligentny nigdy nie ograniczy sie do bzdurnego flimu ( choc osobiscie mi bardzo sie podobal ) tylko da faktow, ktore jednoznacznie mowia ze Spartanie swoja odwaga uratowali owczesny swiat.. kto wie moze gdyby nie oni dzis mialbys w gdansku meczet zamiast kosciola...

Co do meczetu to wielce wątpliwe gdyż już sama Grecja nie mówiąc o dalszych areałach była traktowana marginalnie przez perskich władców - dla Greków mogło to być wielkie konsolidujące zwycięstwo - pochwała demokracji i nauki a dla persów było to pierdnięcie muchy gdzieś w okolicach odbytu

Ja bym był za strukturą CESARSTWA RZYMSKIEGO NARODU NIEMIECKIEGO tak jak pisałem elektor => książe

Offline

 

#23 2007-10-31 01:05:36

Maximussss

Uczony

Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 149
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

jebac szwabow mowiac w skrocie.... niewiadomo jakby sie to potoczylo.... jedno jest pewne zdobycie grecji przez Persow dawalo im doskonala baze wypadowa na dalsze tereny europy...

Offline

 

#24 2007-10-31 12:43:57

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

no dobra lamy - a co powiecie na S.P.Q.R [Templariuszy jeszcze nie zamknąłem - tych Spartan też ] ale jako alternatywa


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#25 2007-10-31 12:45:38

Aecjusz

Skryba

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 61
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

No to już wole SPQR niż Templariuszy - jestem za

Offline

 

#26 2007-10-31 13:38:08

Maximussss

Uczony

Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 149
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

a ja ide chlac.... mnie to ryba i tak odpadam:P Moritori et saluta....

Offline

 

#27 2007-10-31 14:23:48

endrius

Skryba

Zarejestrowany: 2006-09-07
Posty: 56
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

właśnie ???? jakie będziem miec nicki ????

Ostatnio edytowany przez endrius (2007-10-31 14:24:55)

Offline

 

#28 2007-10-31 15:28:18

Servius

Legionista

7087237
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 136
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Nic co z niemcami bo to sa nazisci jebani


<<<BASS PLAYER>><<<BASS PLAYER>>><<<BASS PLAYER>>><<<BASS PLAYER>>>

Offline

 

#29 2007-10-31 15:52:44

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

Torak z G L D powiedział że Templariusze mogą być, choć on osobiście wziąłby np Krzyżowców

a co do narzekań na templariuszy że tacy i owacy - przepraszam Was bardzo - my to jeden za drugim w grze w przysłowiowy ogień pójdziemy, ale nie sądzę aby wszystkimi naszymi działaniami wobec innych sojuszy kierował tzw honor i czysty altruizm
więc panowie szlachta - zejdźmy na ziemię - nikt ideałem nie jest i raczej nikt z nas prędko go nie osiągnie [dlatego ideał zawsze pozostaje ideałem ]

kochane nasze Legiony Rzymskie też nie były takie miłe dla 'obcokrajowców'
i tylko względy 'polityczne' nie pozwoliły mi na początku wojny nakreślić zjaranemu antysmokowi coś niecoś o tym jak 'honorowo' działały Legiony rzymskie i sam Rzym - w którym w końcu szpiegostwem czy przekupstwem jako metodą walki również nie gardzono...
nie jestem expertem od historii, ale Legion X zdobył Masadę puszczając wpierw 'do boju' 8 lub 9k niewolników na mury - "cholernie honorowe zagranie" ktoś by rzekł - a no nie ale za to z taktycznego punktu widzenia pozwoliło to na ograniczenie strat wśród samych rzymian i ostateczne zdobycie Twierdzy. [możliwe że myle się w liczbach - jak tak to poprawcie ]

więc zejdźmy na ziemię - chcemy prezentować 'tych dobrych' i honorowych - ale na tyle na ile sytuacja pozwala a nie na zasadzie 'nicea albo śmierć'

przynajmniej ja tak to widzę...


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#30 2007-10-31 22:35:19

Aecjusz

Skryba

Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 61
Punktów :   

Re: Połączenie sił z G L D [?]

dobra ja chce być Seneszalem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl