LEGION X SPQR

Forum Sojuszu LEG X


#1 2007-02-09 13:50:08

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Coraz mniej nas.

Ave!

Panowie legaci - trzeba coś zrobić z naszą liczebnością, ponieważ jest nas 11 kont w sojuszu
Priboja stoi puste - jak wiadomo, Carolus skończył z grą [spróbuje odzyskać jego konto]
Deus Ex niestety też może nie wrócić [rozmawiałem o tym wczoraj z Germanikiem - założycielem Legionu]
nie wspominając o Serviusie i Spartacusie...

Potrzeba nam ludzi do uzupełnienia szeregów, jeżeli chcemy robić coś więcej niż tylko widnieć w statystykach sojuszy.

Akurat dziś napisał znów do mnie Dyplomata Osrovii:

02-09 13:32:28      Scorpius [3:59:10]      Brak tematuOdpowiedzi
    Witam:) Jestem Dyplomata z Sojuszu Ostrovia. Pisalem do waszego szacownego grona w kwesti prosby o zawarciu paktów. Niestety z powodu tymczasowego banu(10dni)...nie bylem w stanie odpowiedziec na wasze wiadomosci i niestety nie znam waszj odpowiedzii na prosbe. Tym bardziej mam problem, gdyz...z powodu przepelneinia ilosci wiadomosci jakie otrzymywalem....zostaly one przez OG usuniete (z tego co mi powiedziano) i niestety z przykoscia musze stwierdzic...ze nie wiem nic i nie znam waszego zdania Czy istnieje taka mozliwosc o ktora b.prosze, aby mógł od was otrzymac ponowienie odpowiedz w kwesti paków...Bardzo Bym Prosil.

Serdecznie dziekuje i pozdrawiam )

cytuje to, bo akurat się to nadarzyło i obiecałem mu rozpatrzenie sprawy
natomiast nie sugeruje tego jako najlepsze rozwiązanie.

potrzebujemy - tak lub inaczej - nowych graczy, o których jest tu nam trudno
Co Wy o tym myślicie?


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#2 2007-02-09 15:39:14

Kubs

Legat

Zarejestrowany: 2006-07-18
Posty: 149
Punktów :   

Re: Coraz mniej nas.

Ave!

Z tego co doczytałem propozycję szefa Ostrovii dotyczą paktów a nie dostarczenia nam kadry. Więc jeżeli z nimi gadać to raczej coś w stylu wybadania ich czy ktoś nie chciałby przejść do nas. Dobrze by było odzyskać konto Carolusa albo zająć konto Priboja lub Deusa (jeżeli je odda).

Salve!


LEGX http://picsrv.fora.pl/images/smiles/armata_PDT_40.gif LEGX

+I HAVE COME TO SERVE+

Offline

 

#3 2007-02-10 15:35:35

Wespazjan

Legat

7627613
Call me!
Zarejestrowany: 2006-11-30
Posty: 100
Punktów :   

Re: Coraz mniej nas.

znajac Twoje umiejętności dyplomatyczne drogi Inquisitoriusie proponuje przejzeć liste Top1000 i spróbowac wyłowić kilku kandydatów pisząc do nich na priva...w ten sposób GLD zwerbowali moją Karolcie i chyba trafiła dobrze.
miejsce tych graczy w statach świadczy zawsze o ich aktywności w grze zazwyczaj sa oni dostępni na kompie przynajmniej raz dziennie.Wiem,że to trudne ale moze wyłowi sie 2-3 perełki z grona 1000 które wzmocnią nasza siłe.
Co do jakiejkolwiek fuzji z Ostrovia to znasz moje zdanie,jestem przeciwny bo to moim zdaniem tylko nam zaszkodzi,jesli juz to owszem takie rozwiazanie jest do przemyslenia ale z sojuszem wyżej stojacym od nas lub podobnie w statach bo wtedy wzmocni to rywalizacje i podniesie nasz poziom.Paktów z nimi tez bym nie zawierał bo nic one nam nie dzadzą oprócz tego,że zmniejszy nam sie ilośc farm.
Apropo konta Priboja po jakie licho była ta cała afera skoro te konto stoi puste?


http://images11.fotosik.pl/31/ce883d2357cf1e23.jpg

Offline

 

#4 2007-02-10 20:24:24

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Re: Coraz mniej nas.

co do konta priboja - to kwestia nie do mnie więc nie zabieram głosu
co do Ostrovii - pojawiła się koncepcja uczynienia ich naszą akademią - co ty na to?
czy nie, czy tak, a jeśli, to na jakich według Ciebie warunkach powinno to się odbyć.

co do pisania po top1000 mam mieszane uczucia - nie cierpię akwizycji ani niczego co samo pcha mi się w łapy
zobaczę co da się zrobić, choć szczerze mówiąc jest to zgoła inna metoda niż ta prowadzona do tej pory - zawsze przyjmowaliśmy ludzi których już trochę poznaliśmy - i wiedzieliśmy, że są w porządku
a przyjmowanie na szybko - nie wiemy kogo przyjmujemy, czy mu się spodoba->a więc jak długo tu zabawi
i czy potem nie wykorzysta wiedzy o nas przeciw nam.
wolałbym już to sito jakim jest akademia [niekoniecznie z Ostrovii] albo ogłoszenia pocztą pantoflową [wśród choć trochę poznanych graczy].

Co Wy na to?


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#5 2007-02-11 11:49:33

Kubs

Legat

Zarejestrowany: 2006-07-18
Posty: 149
Punktów :   

Re: Coraz mniej nas.

Ave!

co do sprawy Ostrovii - odpuscmy sobie pakty i fuzje. Ale zrobmy z nich AKADEMIE moje oficjalne zdanie. Nic na tym nie stracimy.

Co do sprawy akwizycji - jestem za, ale z glowa. Akwizycja rozumiana jako wylapywanie znajomych wolnych strzelcow i ewentualnie nieznajomych na obserwacje.

Co do sprawy konta Priboja - Wespi trochę mnie boli takie nastawienie z Twojej strony.  Afera to nie była tylko prosta konsekwencja "lekkiego" rozwalenia floty z konta które mi też zostało dane. Zostało mi dane w poczuciu że dobrze nim rozdysponuje. Po czym ja dałem je Pribojowi i konto zmurszało. Nie chce obwiniać Priboja ale stalo sie jak stalo i jestem trochę zrażony. I nie dziw mi się bo to było konto mojego najlepszego kumpla spoza Legionu ktory mimo iz tez nie mial czasu na gre nie oddal przeciwnikowi latwego lupu.

Wiem że zaraz powiecie mi że to tylko gra itd. ale już to przerabialiśmy. Spojrzmy na to z innej strony - ta gra to pochlaniacz czasu i mniej go pochlania kiedy sie nie marnuje wirtualnych zasobow zbyt lekko.

Salve!


LEGX http://picsrv.fora.pl/images/smiles/armata_PDT_40.gif LEGX

+I HAVE COME TO SERVE+

Offline

 

#6 2007-02-11 17:04:46

Wespazjan

Legat

7627613
Call me!
Zarejestrowany: 2006-11-30
Posty: 100
Punktów :   

Re: Coraz mniej nas.

- akademia to jest dobra sprawa ale tylko wtedy gdy główny sojusz jest silny,zbudowany na solidnych graczach,a jak widać mamy kłopoty kadrowe,część graczy bardzo powoli brnie w punktacjach i rozwoju swoich koloni - więc trudno mówić tu o naszej silnej pozycji.Akademia ma pełnić rolę szkółki głównego sojuszu i powinni być tam gracze którzy albo nie łapią się jeszcze z pkt.do głównego sojuszu lub niewiele im tych punktów brakuje,tymczasem jak spojże na nasz"ogon"to strach pomyśleć jakie progi punktowe ta akademia będzie miała.
Jednak z uwagi na to ,że nic się ostatnio nie dzieje może warto zaryzykować - więc jestem za.
- w sprawie tego "nieszczęsnego"konta pewnie kazdy bedzie mial swoje zdanie i swoje racje...owszem niedopilnował konta(juz nie będe wnikał w przyczyny)dostał złoma ,który napewno boli ale chyba jeszcze większego złoma dostał od nas- i nie chodzi mi teraz o te konto tylko o niego.Bo odebranie graczowi konta równało się wywaleniem z sojuszu(czy ktos jescze został tak potraktowany po złomie???)


http://images11.fotosik.pl/31/ce883d2357cf1e23.jpg

Offline

 

#7 2007-02-11 17:31:26

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Re: Coraz mniej nas.

Sprawa z akademią i Ostrovią została więc załatwiona

02-11 17:15:19      Scorpius [3:59:10]      Re:Brak tematuOdpowiedzi
    Dziekuje za słowa uznania w moim kierunku

Dziekuje rowniez za poswiecony czas na nagocjacje z naszym sojuszem jak równiez w swych szeregach.
Doskonale rozumiem Cie w kwesti nowych legionistów
Jak by się w przyszłosci podziało cos zlego co by doprowadzilo do rozpadu mego obecnego sujuszu...to jesli bedzie mozna...odezwe sie do Ciebie w kweti Nowego Legionisty
Moze w owym czasie moje legiony flotylli sie przydadza..bo narazie sa to tylko 2-3 kohorty roznosci powietrznej

Pozdrawiam

Salve!


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

#8 2007-02-11 20:02:56

Kubs

Legat

Zarejestrowany: 2006-07-18
Posty: 149
Punktów :   

Re: Coraz mniej nas.

Wespazjan napisał:

- w sprawie tego "nieszczęsnego"konta pewnie kazdy bedzie mial swoje zdanie i swoje racje...owszem niedopilnował konta(juz nie będe wnikał w przyczyny)dostał złoma ,który napewno boli ale chyba jeszcze większego złoma dostał od nas- i nie chodzi mi teraz o te konto tylko o niego.Bo odebranie graczowi konta równało się wywaleniem z sojuszu(czy ktos jescze został tak potraktowany po złomie???)

nikt nie zostal tak potraktowany Wespazjanie - oto moja odpowiedz. Ale nikt tez nie dostal konta "z wolnej ręki" z zaufaniem że będzie w dobrych rękach. Konto które wtedy było na miejscu 500 którymś Zrozum moją decyzję - tu nie chodzi o potępianie Priboja tylko o konsekwencje. Nie meczy mnie jak zloma dostanie kumpel ktory jest w sojuszu rok, gra na SWOIM KONCIE ktore SAM ZBUDOWAL i stracil flote bo jest niedoswiadczony albo w nieudanym ataku albo ktos na niego czychal (vide Carolus Maximus, Maxiu co 2 tygodnie, ostatnio Endrius ). Tutaj sprawa byla inna. Mialem od razu wrazenie ze Priboj potraktowal to konto jak cos co mu sie nalezy (subiektywne doznanie). Mialem zupelnie inne oczekiwania, tzn. minimum odpowiedzialnosci. Zreszta bylo mowione (w co nie watpie) ze ten gracz na innym uni ma miejsce 200 ktores. Wiec tak logicznie rzecz biorac: czy Priboj bylby zadowolony gdyby odstapil komus konto i po 1,5 tygodnia (albo wczesniej) nowy gracz utracilby flote bo nie FS-owal (z takich czy innych powodow). Nie mamy prawa jako Legaci wywalac kogokolwiek za zloma (zreszta nic takiego sie nie dzieje) ale tu sprawa byla zgola inna. Nowy gracz, niejako z zewnatrz, dostaje dobre konto powierzone wczesniej mi z zaufania i sympatii (do dobrego wykorzystania - oto jak sie sprawdzilem ) i jest od niego wymagane to absolutne minimum (komunikacja + FS). I bum po tygodniu to konto nie ma floty z banalnego powodu. Powiem szczerze - nie byloby problemu gdyby to konto opieralo sie na eko. Ale ja wiem jaki byl styl gry poprzedniego wlasciciela (wystarczy pomyslec o ile konto spadlo po stracie floty).  Nazwijcie mnie zimnym draniem albo formalista - ale ja tak to widze. W jakims sensie Wespazjanie Priboj zrobil tez NAM zloma i nie oszukujmy sie. Konflikt jest troche natury tragicznej - Priboj mial klopoty w domu i "olał" grę. W konsekwencji ja, gracz na ogame i czlowiek ktoremu ktos inny okazal zaufanie (Morgan) cofnął to zaufanie osobie ktora go rozczarowala (bo przeciez nie znalem powodow). Ale nie zaluje decyzji mimo narazenia na krytyke z waszej strony.


LEGX http://picsrv.fora.pl/images/smiles/armata_PDT_40.gif LEGX

+I HAVE COME TO SERVE+

Offline

 

#9 2007-02-11 20:10:30

Kubs

Legat

Zarejestrowany: 2006-07-18
Posty: 149
Punktów :   

Re: Coraz mniej nas.

Inquisitorius napisał:

Sprawa z akademią i Ostrovią została więc załatwiona

02-11 17:15:19      Scorpius [3:59:10]      Re:Brak tematuOdpowiedzi
    Dziekuje za słowa uznania w moim kierunku

Dziekuje rowniez za poswiecony czas na nagocjacje z naszym sojuszem jak równiez w swych szeregach.
Doskonale rozumiem Cie w kwesti nowych legionistów
Jak by się w przyszłosci podziało cos zlego co by doprowadzilo do rozpadu mego obecnego sujuszu...to jesli bedzie mozna...odezwe sie do Ciebie w kweti Nowego Legionisty
Moze w owym czasie moje legiony flotylli sie przydadza..bo narazie sa to tylko 2-3 kohorty roznosci powietrznej

Pozdrawiam

Salve!

yyy...czyli co ? Bo nie rozumiem


LEGX http://picsrv.fora.pl/images/smiles/armata_PDT_40.gif LEGX

+I HAVE COME TO SERVE+

Offline

 

#10 2007-02-11 23:02:00

Antoninus Pius

Minister Sprawiedliwości :]

status Inquisitor@jabber.au
2212471
Call me!
Skąd: blisko Gdańska
Zarejestrowany: 2006-07-09
Posty: 353
Punktów :   

Re: Coraz mniej nas.

no napisałem mu, że nie przewidujemy paktów z nimi, bo nie mielibyśmy z nie możemy znaleźć korzyści jakie by mogły dla nas z tego wyniknąć
ale doceniłem jego kunszt dyplomatyczny i napisałem że nam potrzeba teraz Legionistów, a nie paktów


http://img294.imageshack.us/img294/1098/sygnaogame01cu8.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl